év
helyszín csapattagok
díjak
különdíjak
hazánk
helyezése*

2017

Indonézia, Yogyakarta
(beszámoló)
Tompa Tamás Lajos
aranyérem
Súlyos rendezői
hiba miatt
ebben az évben
nincs pontszám,
és így eredményt
se lehet számolni.
Kovács Péter Tamás
ezüstérem
Marozsák Tóbiás
ezüstérem
Nagy Botond
ezüstérem
Németh Balázs
ezüstérem

2016

Svájc, Zürich
(beszámoló)
Balogh Menyhért
aranyérem
15.
Sal Kristóf
ezüstérem
Tompa Tamás Lajos
ezüstérem
Kovács Péter Tamás
ezüstérem
Kasza Bence
bronzérem

2015

India, Mumbai
(beszámoló)
Öreg Botond
ezüstérem
12.
Holczer András
ezüstérem
Sal Kristóf
ezüstérem
Balogh Menyhért
ezüstérem
Tompa Tamás Lajos
bronzérem

2014

Kazahsztán, Asztana
(beszámoló)
Holczer András
ezüstérem
26.
Öreg Botond
ezüstérem
Takátsy János
bronzérem
Juhász Péter
bronzérem
Horicsányi Attila
dicséret

2013

Dánia, Koppenhága
(beszámoló)
Szabó Attila
aranyérem
abszolút 1. hely
legjobb elméleti dolgozat
11.
Kovács Áron Dániel
aranyérem
Juhász Péter
ezüstérem
Jenei Márk
ezüstérem
Papp Roland
bronzérem
Észtország, Tallinn és Tartu
(beszámoló)
Szabó Attila
aranyérem
abszolút 1. hely
legjobb elméleti dolgozat
11.
Laczkó Zoltán
ezüstérem
Papp Roland
ezüstérem
Juhász Péter
ezüstérem
Kovács Áron Dániel
bronzérem
Thaiföld, Bangkok
(beszámoló)
Szabó Attila
ezüstérem
18.
Varga Ádám
ezüstérem
Börcsök Bence
ezüstérem
Jéhn Zoltán
bronzérem
Budai Ádám
bronzérem
Horvátország, Zágráb Jéhn Zoltán
aranyérem
legjobb kísérleti dolgozat
6.
Varga Ádám
aranyérem
Wang Daqian
aranyérem
Hegedűs Tamás
bronzérem
Pálovics Péter
bronzérem
Mexikó, Merida Lovas Lia Izabella
aranyérem
12.
Balogh Máté
ezüstérem
Farkas Márton Bence
ezüstérem
Wang Daqian
ezüstérem
Varga Ádám
bronzérem
2008
Vietnám, Hanoi Szolnoki Lénárd
ezüstérem
28.
Balogh Máté
bronzérem
Szalkai Balázs
bronzérem
Almási Gábor
bronzérem
Lovas Lia Izabella
dicséret
2007
Irán, Isfahan Kónya Gábor
aranyérem
legjobb elméleti dolgozat
10.
Meszéna Balázs
ezüstérem
Werner Miklós
ezüstérem
Almási Gábor
bronzérem
Szolnoki Lénárd
bronzérem
2006
Szingapúr, Szingapúr Halász Gábor
aranyérem
legjobb elméleti dolgozat
7.
Kónya Gábor
ezüstérem
Széchenyi Gábor
ezüstérem
Meszéna Balázs
ezüstérem
Molnár András
ezüstérem
Spanyolország, Salamanca Halász Gábor
aranyérem
abszolút 1. hely
legjobb elméleti dolgozat
7.
Kómár Péter
aranyérem
Kiss Péter
aranyérem
Gyenis András
bronzérem
Varjas Dániel
bronzérem
2004
Dél-Korea, Pohang Horváth Márton
aranyérem
8.
Kómár Péter
aranyérem
legjobb kísérleti dolgozat
Mezei Márk
ezüstérem
Vigh Máté
ezüstérem
Szabó Áron
dicséret
Tajvan, Taipei Balogh László
ezüstérem
15.
Tóth Sándor
bronzérem
Vigh Máté
bronzérem
Szekeres Balázs
bronzérem
Sarkadi Tamás
dicséret
2002
Indonézia, Bali Siroki László
aranyérem
5.
Béky Bence
aranyérem
Tóth Sándor
aranyérem
Geresdi Attila
ezüstérem
Pápai Tivadar
bronzérem
2001
Törökország, Antalya Siroki László
ezüstérem
9.
Pozsgay Balázs
ezüstérem
Varjú Péter
ezüstérem
Béky Bence
bronzérem
Nagy Ádám
bronzérem
Anglia, Leicester Hegedűs Ákos
aranyérem
4.
Pozsgay Balázs
aranyérem
Máthé András
bronzérem
Gáspár Merse Előd
bronzérem
Patay Gergely
bronzérem
Olaszország, Padova Hegedűs Ákos
aranyérem
10.
Katona Gergely
ezüstérem
Péterfalvi Csaba Géza
ezüstérem
Gáspár Merse Előd
ezüstérem
Gulyás Nándor
bronzérem
1998
Izland, Reykjavík Tóth Bálint
bronzérem
4.
Végh Dávid
bronzérem
Zawadowski Ádám
bronzérem
Sarlós Ferenc
bronzérem
Somogyi Gábor
bronzérem
1997
Kanada, Sudbury Várkonyi Péter
ezüstérem
17.
Braun Gábor
bronzérem
Négyesi Gábor
bronzérem
Koncz Imre
dicséret
Kovács Gábor
dicséret
1996
Norvégia, Oslo Perényi Márton
ezüstérem
11.
Tóth Gábor Zsolt
ezüstérem
Lovas Rezső
bronzérem
Kovács Baldvin
bronzérem
Kurucz Zoltán
dicséret
Ausztrália, Canberra Varga Dezső
aranyérem
9.
Horváth Péter
ezüstérem
Kovács Krisztián
bronzérem
Németh Tibor
bronzérem
Szabó János Zoltán
bronzérem
1994
Kína, Peking Németh Tibor
dicséret
13.
Kárpáti Attila
dicséret
Kovács Krisztián
dicséret
Horváth Péter
dicséret
Pálfalvi László
1993
USA, Williamsburg Katz Sándor
aranyérem
2.
Veres Gábor
aranyérem
Molnár Lajos
aranyérem
Urbán Péter
bronzérem
Gefferth András
dicséret
1992
Finnország, Helsinki-Espoo Molnár Dénes
ezüstérem
12.
Kondor Imre
bronzérem
Katz Sándor
dicséret
Kulcsár Béla
dicséret
Varjú Katalin
dicséret
1991
Kuba, Havanna Czirók András
aranyérem
3.
Káli Szabolcs
aranyérem
Falus Péter
ezüstérem
Boncz András
bronzérem
Daruka István
bronzérem
1990
Hollandia, Groningen Rékasi János
bronzérem
8.
Csilling Ákos
bronzérem
Boncz András
bronzérem
Németh István
dicséret
Juhász Attila
1989
Lengyelország, Varsó Késmárki Szabolcs
aranyérem
7.
Szabó Szilárd
ezüstérem
Felső Gábor
ezüstérem
Hidvégi Zoltán
bronzérem
Károlyi Antal
1988
Ausztria, Bad Ischl Drasny Gábor
aranyérem
3.
Miskolczi Norbert
ezüstérem
Hauer Tamás
ezüstérem
Csáki Csaba
bronzérem
Fucskár Attila
bronzérem
1987
NDK, Jéna Drasny Gábor
ezüstérem
5.
Szokoly Gyula
bronzérem
Zaránd Gergely
bronzérem
Vasy András
dicséret
Balogh Péter
dicséret
1986
Anglia, London-Harrow Kántor Zoltán
bronzérem
4.
Jakovác Antal
bronzérem
Kaiser András
bronzérem
Leitereg András
dicséret
Tasnádi Tamás
dicséret
1985
Jugoszlávia, Portorož Egyed Zoltán
ezüstérem
10.
Jakovác Antal
bronzérem
Németh-Buhin Ákos
dicséret
Kotek Gyula
Leisztinger Tamás
1984
Svédország, Sigtuna Fodor Gyula
aranyérem
3.
Csillag Péter
bronzérem
Erdős László
bronzérem
Frigó József
bronzérem
Fáth Gábor
dicséret
1983
Románia, Bukarest Fent János
bronzérem
5.
Náray Miklós
bronzérem
Árkossy Ottó
bronzérem
Gyuricza Béla
bronzérem
Frei Zsolt
dicséret
1982
NSZK, Malente Tóth Gábor
aranyérem
4.
Mogyorósi András
aranyérem
Szállási Zoltán
ezüstérem
Földiák Péter
bronzérem
Oszlányi Gábor
bronzérem
1981
Bulgária, Várna Palasik Sándor
ezüstérem
6.(?)
Pöltl János Tamás
ezüstérem
Mogyorósi András
bronzérem
Glück Ferenc
bronzérem
Czakó Ferenc
dicséret
1979
Szovjetúnió, Moszkva Kaufmann Zoltán
aranyérem
7.
Bene Gyula
bronzérem
Csordás András
dicséret
Szalontai Zoltán
dicséret
Kulcsár Gábor
1977
Csehszlovákia, Hradec Králové Biegl Csaba
bronzérem
7.
Dőry István
bronzérem
Kriza György
bronzérem
Vankó Péter
bronzérem
Kovács Zsolt
dicséret
1976
Magyarország, Budapest Vankó Péter
bronzérem
6.
Faragó Béla
dicséret
Gulyás Mihály
dicséret
Virosztek Attila
dicséret
Zimányi Gergely
1975
NSZK, Güstrow Schmidt József
aranyérem
3.
Faragó Béla
ezüstérem
Szép Jenő
ezüstérem
Györgyi Géza
bronzérem
Virosztek Attila
bronzérem
1974
Lengyelország, Varsó Meszéna Géza
aranyérem
3.
Pálfalvi György
bronzérem
Vladár Károly
bronzérem
1972
Románia, Bukarest Szabó Zoltán
aranyérem
abszolút 1. hely
2.
Imhof Gyula
bronzérem
Kövér András
bronzérem
Éber Nándor
bronzérem
Gács Lajos
dicséret
1971
Bulgária, Szófia Tichy-Rács Ádám
aranyérem
abszolút 1. hely
1.
Mosó Tamás
ezüstérem
Iglói Ferenc
bronzérem
Gács Lajos
bronzérem
Szabó Zoltán
dicséret
1970
Szovjetúnió, Moszkva Kereszturi András
ezüstérem
4.
Ormos Pál
ezüstérem
Nagy András
bronzérem
Sailer Kornél
dicséret
Horváthy Péter
Gyimesi Ferenc
1969
Csehszlovákia, Brno Maróti Péter
aranyérem
2.
Spitzer József
aranyérem
Kálmán Péter
aranyérem
Andor László
ezüstérem
Horváthy Péter
ezüstérem
1968 Magyarország, Budapest Takács László
ezüstérem
1.
Mihály László
bronzérem
Marossy Ferenc
1967
Lengyelország, Varsó Szalay Sándor
aranyérem
abszolút 1. hely
1.
Mihály László
aranyérem
Marossy Ferenc
dicséret
*A diákolimpián nem készül hivatalos országok közötti rangsor. A táblázatban feltüntett helyezés a versenyzők összpontszáma szerint kialakuló ponttáblázatban elfoglalt helyünket jelenti (ez általában különbözik az éremtáblázatbeli helyezéstől).